3,5 milioane de gospodării din România se încălzesc cu lemne

Informateca

Tranziţia de la soba veche la centrala modernă pe peleţi sau biomasă nu se poate face fără subvenţie, iar direcţia europeană de reducere a emisiilor de GES ne obligă la o schimbare majoră în schema de încălzire a locuinţelor româneşti, susţin reprezentanţii Asociaţiei Forestierilor din…
Cititi mai multe aici: 3,5 milioane de gospodării din România se încălzesc cu lemne

Etichete:
Distribuie articol:
Informateca