Apostolii democrației; PSD: Iohannis şi Orban nu mai vor alegeri

Alexandru Ionescu

Liderii PSD susțin  că premierul Ludovic Orban şi preşedintele Klaus Iohannis fug de alegeri.

 

„Alegerea lui Orban este să fugă de alegeri. După o asemenea guvernare dezastruoasă, au şi de ce! Iohannis şi Orban nu mai vor alegeri şi folosesc pandemia pentru a fugi de votul românilor”, arată o postare de luni pe pagina de Facebook a PSD.

Sursa citată a adăugat că şeful Executivului şi PNL nu ar mai trebui să folosească pandemia pentru a-şi permanentiza hoţia.„Ei ştiu deja că, după vot, nu au cum să rămână la putere. Liberalii au furat pe rupte banii publici în loc să-i folosească pentru a scoate ţara din criză. Şi fac orice pentru a se ascunde de români şi pentru a putea fura în continuare. Nu mai folosiţi pandemia ca să vă permanentizaţi hoţia”, conchide sursa menţionată.

- Publicitate -

Preşedintele Klaus Iohannis a promulgat, joi, legea pentru stabilirea datei alegerilor locale la 27 septembrie.

Citește și: Guvernul britanic a încheiat contract pentru 90 de milioane de doze de vaccin anti-coronavirus

Etichete:
Distribuie articol:
Informateca