Staţia de metrou „Eroilor 2” va fi redenumită „Opera Română” până la sfârşitul anului

Informateca

Opera Naţională Bucureşti împlineşte anul acesta 100 de ani iar Metrorex va redenumi staţia de metrou „Eroilor 2” în „Opera Română”, cu titlu onorific, până la sfârşitul anului. Iniţiativa a pornit din ideea ca România să se alinieze marilor capitale europene unde staţia de metrou…
Cititi mai multe aici: Staţia de metrou „Eroilor 2” va fi redenumită „Opera Română” până la sfârşitul anului

Etichete:
Distribuie articol:
Informateca