Halep a ratat o şansă imensă!

Alexandru Ionescu

Simona Halep a pierdut finala turneului de la Roland Garros, ratând o şansă imensă de a ajunge numărul 1 în clasamentul WTA.

Simona Halep, numărul patru mondial astăzi, luni va deveni oficial numărul trei, a fost învinsă de letona Jelena Ostapenko (47 WTA) cu 4-6, 6-4, 6-3.

Entuziasmul, tinerețea, agresivitatea, norocul și  faptul că letona nu avea nimic de pierdut, au făcut diferența.

Felicitări învingătoarei, onoare învinsei.

- Publicitate -
Distribuie articol:
Informateca