Campioana Timișoara Saracens debutează în Continental Shield

Alexandru Ionescu

Campioana en-titre a României la rugby, Timișoara Saracens va debuta, mâine, în Continental Shield într-un meci cu italienii de la Petrarca Padova.

Câștigătoarea Continental Shield se califică pe tabloul principal al ediției viitoare din Challenge Cup. Pentru a ajunge acolo Timișoara Saracens va trebui să se impună în grupa din care face parte iar apoi în dubla manșă din Play-Off.

În Continental Shield se joacă mâine următoarele meciuri:  Timișoara Saracens-Petrarca Padova, Rugby Rovigo-RC Batumi,Heidelberg RK-Calvisano,  Viadana-CDUL.

Distribuie articol:
Informateca