Capului Verde a ajuns în 16-imi la Cupa Mondială

Alexandru Ionescu

La prima participare, echipa Capului Verde a ajuns în 16-imi la Cupa Mondială, reuşind o calificare istorică, după ce a acumulat 3 puncte în grupa H.

În ultimul meci al grupei H, echipa la care evoluează şi Joao Paulo de la FCSB, a remizat cu Arabia Saudită, scor 0-0.

În primele două meciuri, Capul Verde a remizat cu Spania, scor 0-0, şi cu Uruguay, scor 2-2.

Arabia Saudită a acumulat două puncte şi a părăsit competiţia.

- Publicitate -

Kelemen Hunor: Toată lumea a primit şah-mat

Capul Verde, cu mama portarului Vozinha în tribune, va juca în 16-imi cu campioana mondială en-titre Argentina.

Distribuie articol:
Informateca