Chițoiu, deși mergea spre mașina poliției după accident, are documente că are coaste rupte

Stefan Alexiu

Ipoteza pe care merg anchetatorii este că Daniel Chiţoiu ar fi vorbit la telefon în timp ce era la volan şi, într-un moment de neatenţie, ar fi intrat pe contrasens, provocând accidentul mortal.

Fostul ministru va fi audiat după 1 ianuarie.

Vezi intregul film al accidentului și declarațiie de după: Daniel Chițoiu, apropiat al lui Tăriceanu, a accidentat mortal doi oameni pe Dealul Negru. Replici CT Popescu, Titi Aur, Iulian Surugiu, liderul Sindicatului Agenților de Poliție

Pentru că este în continuare internat, Daniel Chițoiu nu a fost până acum audiat. Anchetatorii au început să se intereseze de starea de sănătate a ministrului după ce fotografii cu el mergând pe propriile picioare au fost făcute publice.

Medicii au trimis deja documente potrivit cărora politicianul are coaste rupte și fractură de stern.

- Publicitate -
Distribuie articol:
Informateca