Ciolacu: Participarea la Summitul Iniţiativei celor 3 Mări creşte relevanţa Republicii Moldova

Alexandru Ionescu
Maia Sandu

Premierul Marcel Ciolacu afirmă că participarea la Summitul Iniţiativei celor 3 Mări creşte relevanţa Republicii Moldova în proiectele strategice de interconectare în regiune şi în cadrul Uniunii Europene.

 

”Participarea la Summitul Iniţiativei celor 3 Mări creşte relevanţa Republicii Moldova în proiectele strategice de interconectare în regiune şi în cadrul UE”, a arătat Marcel Ciolacu, într-un mesaj postat pe reţeaua de socializare X, fosta Twitter.

Prostie crasă la pro-putiniștii din Georgia / destituiri de pro-europeni

- Publicitate -

El a adăugat că o felicită pe preşedinta Republicii Moldova, Maia Sandu, ”pentru determinarea de a menţine drumul european al Moldovei” şi o asigură de sprijinul României pentru deschiderea negocierilor de aderare.

Distribuie articol:
Informateca