Dinamo se mută pe Arena Națională

Alexandru Ionescu

Echipa de fotbal Dinamo va disputa meciurile de pe teren propriu din sezonul 2020-2021 al Ligii I pe Arena Naţională.

„Noul acţionar majoritar al clubului Dinamo Bucureşti anunţă prin intermediul site-ului oficial, www.fcdinamo.ro, că meciurile echipei noastre vor fi programate pe Arena Naţională în sezonul competiţional 2020-2021”, se arată în comunicatul FC Dinamo.

Echipa pregătită de Gheorghe Mulţescu va juca în prima etapă a noului sezon competiţional cu FC Hermannstadt, pe teren propriu, partida fiind programată luni, 24 august (ora 21:00), fără spectatori, conform restricţiilor impuse pe fondul pandemiei de Covid-19.

Citește și: Lukaşenko a anunţat că nu vor avea loc noi alegeri prezidenţiale17.08.2020

- Publicitate -
Etichete:
Distribuie articol:
Informateca