Elevii din Miercurea-Ciuc sunt încurajați să meargă pe jos la școală. Au traseu fix, puncte de întâlnire și adulți însoțitori

Informateca

Elevii sunt încurajați să meargă pe jos la școală, prin programul Pedibus, pentru reducerea aglomerației și pentru promovarea unui stil de viață sănătos. Recent, Primăria din Miercurea-Ciuc a anunțat că programul Pedibus va fi lansat în municipiu începând cu data de 2 noiembrie 2022. Programul…
Cititi mai multe aici: Elevii din Miercurea-Ciuc sunt încurajați să meargă pe jos la școală. Au traseu fix, puncte de întâlnire și adulți însoțitori

Etichete:
Distribuie articol:
Informateca