Firea vrea o alianță cu Ponta pentru București

Stefan Alexiu

Preşedintele PSD Bucureşti, Gabriela Firea, a declarat luni că este bine-venită o alianţă pentru alegerile locale, la nivelul Capitalei, cu Pro România.

Întrebată, la Palatul Parlamentului, dacă îşi doreşte o alianţă la nivelul Bucureştiului între PSD şi Pro România pentru alegerile locale, Firea a spus: „Da. O alianţă este bine-venită. Sperăm să se întâmple acest lucru. Am avut câteva discuţii preliminare şi în perioada următoare vom materializa”.

Citește și Superb: Ponta o trage de urechi pe Firea, instituţional

Gabriela Firea participă la şedinţa Comitetului Executiv Naţional al PSD care are loc la Palatul Parlamentului.

- Publicitate -
Distribuie articol:
Informateca