Guvernul redeschide bisericile pentru slujbe în interior

Radulescu Cosmin

Guvernul urmează să aprobe în şedinţa de marţi prelungirea stării de alertă, au precizat surse guvernamentale, citate de Agerpres. Anterior deciziei, va avea loc o şedinţă a Comitetului Naţional pentru Situaţii de Urgenţă, potrivit programului premierului anunţat de Biroul de presă al Guvernului. Ședința de Guvern este programată la ora 12:30.

 

Surse guvernamentale au declarat pentru Digi24.ro că Guvernul a decis să redeschidă bisericile pentru slujbe în interior „cu o serie de condiții care vor fi stabilite prin ordin comun MS-MAI.

Citește și: Orban: Este prevăzută în planul nostru deschiderea bisericilor pentru oficierea de slujbe în interior

Distribuie articol:
Informateca