Jada Pinkett Smith mărturisește că este despărțită de Will Smith de șapte ani

Filip Constantin

Actrița a dezvăluit miercuri că este despărțită de soțul ei din 2016, deși cei doi sunt în mod regulat în centrul atenției jurnaliștilor.

 

 

 

- Publicitate -

Anul trecut, soții Smith au fost în special în atenția presei, când actorul din seriile „Bad Boys” sau „Men in Black” l-a pălmuit pe comediantul Chris Rock pe scena de la gala premiilor Oscar, pentru o glumă despre căderea părului soției lui.

A fost interzis de la Oscaruri timp de 10 ani, după ce a demisionat el însuși din Academie, iar apoi i-a cerut lui Chris Rock scuze publice.

Astfel, în 2022, cuplul, care a rămas căsătorit legal, trăia deja de ani buni „vieți complet separate”, a declarat Jada Pinkett Smith pentru NBC, într-un extras din interviul care are ca scop promovarea cărții de memorii a actriței, „Worthy”, ce urmează să apară luna viitoare.

Totodată, actrița a mărturisit că inițial a crezut că este o glumă atunci când soțul ei l-a lovit pe Chris Rock și că n-a înțeles violența reacției.

Din deceniul trecut, cuplul se confrunta cu zvonuri de adulter sau de „căsătorie deschisă”, așa cum au numit-o ei.

- Publicitate -

Avem o dragoste profundă unul pentru celălalt și încercăm să ne dăm seama ce înseamnă asta pentru noi”, a explicat Jada Pinkett Smith, într-un interviu pentru revista People, acum câțiva ani.

Will Smith și Jada Pinkett s-au cunoscut în 1994, pe platourile de filmare ale serialului „The Fresh Prince of Bel Air”, când el era deja căsătorit de doi ani cu Sheree Zampino, de care a divorțat în 1995.

Au împreună doi copii, Jaden și Willow Smith, care s-au lansat și ei în cinematografie.

Citește și: Kevin Costner și Christine Baumgartner divorțează după 18 ani

Distribuie articol:
Informateca