România exportă mai multe băuturi în 2022

Informateca

România a exportat, în primele cinci luni ale acestui an, băuturi în sumă de 108,4 milioane euro, în creştere cu 52,3% comparativ cu perioada similară a anului trecut, conform datelor centralizate de Institutul Naţional de Statistică.   În perioada menţionată, importurile de băuturi au însumat…
Cititi mai multe aici: România exportă mai multe băuturi în 2022

Etichete:
Distribuie articol:
Informateca