Elizabeta Samara şi Andreea Dragoman, medalie de bronz la dublu feminin la WTT Star Contender Bangkok

Alexandru Ionescu

Elizabeta Samara şi Andreea Dragoman au încheiat WTT Star Contender Bangkok 2023 pe poziţia a treia a podiumului, la dublu feminin, anunţă Federaţia Română de Tenis de Masă.

 

Joi dimineaţă, Elizabeta Samara şi Andreea Dragoman s-au duelat cu perechea chineză Kuai Man/Chen Xingtong, în faţa căreia au încercat o nouă revenire pentru calificarea în finală, dar în cele din urmă româncele au cedat cu 1-3 (5-11, 6-11, 11-8, 8-11).

Fritz: Mâinile jos de pe bugetele locale!

- Publicitate -

Anterior, perechea din România a câştigat cu Wu Yangchen/Qi Fei (China), 3-2 (6-11, 12-10, 7-11, 11-9, 11-9), şi Xia Lian Ni/Sarah De Nutte (Luxemburg), 3-0 (12-10, 11-6, 11-6).

Distribuie articol:
Informateca