NASA și Congresul din Mexic vorbesc despre ființe non-umane

Stefan Alexiu
extratereștrii

La doar câteva luni după ce NASA și SUA au vorbit despre ființe non-umane (extratereștrii -n.r.) o serie de rămășițele unor presupuse ființe non-umane au fost prezentate în cadrul primei audieri publice din Congresul mexican.

 

În Mexic s-a vorbit despre fenomenele anormale neidentificate, cunoscute și sub numele de OZN-uri.

Cele două corpuri împăiate recuperate în 2017 în Peru aveau o vechime de 700 și 1.800 de ani, au doar trei degete la fiecare mână și capete alungite.

- Publicitate -

Un jurnalist mexican și cercetător al subiectului a declarat că este o demonstrație clară că trupurile prezentate sunt specimene non-umane.

Vezi și NASA, reuniune publică pe tema OZN-urilor

Cercetătorii au putut dovedi că ADN-ul celor două mumii nu aparține unor ființe umane.

Audierea a avut scopul să se pronunțe asupra fenomenului în Legea privind protecția spațiului aerian, care ar transforma Mexicul în prima țară din lume care recunoaște prezența extratereștrilor pe planetă, a relatat presa locală.

NASA a găsit 800 de ”evenimente”

Autoritățile americane au anunțat că au examinat 800 de rapoarte referitoare la obiectele zburătoare neidentificate.

Doar o mică parte dintre rapoartele adunate în ultimele decenii nu au o explicație clară, potrivit cercetătorilor.

- Publicitate -

NASA a înființat anul trecut comisia care să analizeze fenomenele inexplicabile, de la posibile fenomene ale naturii la avioane care au fost confundate cu OZN-uri.

Și Pentagonul a cerut o analiză în urmă cu doi ani.

Astfel, din 144 de rapoarte privind obiecte neidentificate, primite de la piloți, unul singur nu are o explicație clară.

Distribuie articol:
Informateca