PSD-ALDE schimbă prefecții de București și Olt

Stefan Alexiu

Cristian Marius Ghincea a fost numit în funcţia de prefect al municipiului Bucureşti în urma unei decizii luate în cadrul şedinţei de guvern, a anunţat purtătorul de cuvânt al Executivului, Nelu Barbu.

Sever-Romulus Stana a fost eliberat din funcția de prefect al Capitalei.

Citește și Speranța Cliseru, Prefectul care a semnat ordinul de evacuare a Pieței Victoria, la Parchet

Tot în şedinţa de miercuri, Angela Nicolae a fost numită în funcţia de prefect al judeţului Olt, în locul lui Petre Silviu Neacşu.

Distribuie articol:
Informateca