Sergio Ramos a marcat primul gol pentru Paris Saint-Germain

Filip Constantin
Sursa foto: facebook/SergioRamosOficial

Echipa de pe primul loc în campionatul Franței s-a impus duminică seara cu 4-0, acasă, în fața lui Reims, în etapa a 22-a și rămâne neînvinsă de 13 runde în Ligue 1.

Fundașul spaniol a fost titular și a marcat pentru prima oară la PSG, în timp ce golgeterul argentinian Lionel Messi a revenit și el după o lună pe gazon.

Prima repriză a fost fără prea multe ocazii de poartă, însă Verratti a deschis scorul cu un minut înainte de a se intra la vestiare.

Ramos a punctat în minutul 62 cel de al 2-lea gol al meciului și primul al său în culorile parisiene, după un corner, el fiind titular abia a doua oară de când a fost adus de la Real Madrid.

Mai apoi, Faes a făcut 3-0 cu un autogol, tabela fiind închisă de Danilo, din pasa lui Mbappe, în minutul 75.

Leo Messi a revenit în joc, după aproape o lună de absență, fiind introdus în joc în minutul 63, în locul lui Angel Di Maria.

Paris Saint-Germain conduce detașat Ligue 1, având 53 de puncte, cu 11 mai mult decât Nice, a doua clasată.