Ponor și Drăgulescu, din nou, aur!

Alexandru Ionescu

Cătălina Ponor și Marian Drăgulescu au cucerit, duminică, medalii de aur la bârnă și, respectiv sărituri, tripla campioană olimpică de la Atena adjudecându-și și medalia de argint la sol, în cadrul concursului de „Cupă Mondială” de la Szombathely (Ungaria).

Cătălina a câștigat concursul de la bârnă, cu o notă de 13,933, în timp ce Marian pe cel de la sărituri cu o medie de 14,783.La sol, Cătălina Ponor s-a clasat pe locul secund, cu 13,566, după canadianca Brooklyn Moors. 

sursa foto: antena1.ro

Distribuie articol:
Informateca